Dzisiejszy odcinek do przeczytania będzie bardzo rozrywkowy.

Zaczniemy od dwóch świetnie wyprodukowanych hiphopowych walk pomiędzy Keynesem a Hayekiem. Bardzo podoba mnie się ten sposób popularyzowania wiedzy ekonomicznej. Piszę to mimo tego, że nie mam wątpliwości po czyjej stronie znajdowały się sympatię twórców teledysków (po stronie Hayeka) i czyje argumenty w tych walkach wygrywają (Hayeka):

Pierwsza runda:

Druga runda:

Tak sobie myślę, może komuś chciałoby się stworzyć polskie napisy?

Może dla przywrócenia ideologicznej równowagi na blogu pokażę świetny rysunek, który, nie uwierzycie, znalazłem na blogu Adama Dudy.

regulacje zabijaja rynek pracy

Za Leftycartoons.com

Koniec części rozrywkowej, ale proszę się nie martwić, nie będzie dziś bardzo poważnych lektur.

Czytelnikom bloga, analitycy z serwisu randkowego OkCupid są dobrze znani (polecałem ich teksty tutaj i tutaj). Tym razem polecam 10 wykresów na temat seksu, które stworzyli z analizy odpowiedzi udzielonych przez tysiące użytkowników portalu.

ESPN Magazine publikuje listę najlepiej zarabiających sportowców w (182) poszczególnych państwach. Polskie media informowały, że najlepiej zarabiającym sportowcem Burundii jest grający w Cracovii (odwróć tabelę Cracovia na czele!) Saidi Ntibazonkiza zarabiający 315 000 USD. Co ciekawe, na liście znalazło się trzech lekkoatletów, kolarz i badmintonista.

Te badania statystyczne należy interpretować z dużą dawką naukowego sceptycyzmu: Todd Kendall pokazuje związek pomiędzy rozwojem Internetu (z nieodłączną jego częścią, to jest stronami XXX) a spadkiem liczby gwałtów, zwłaszcza w przedziale wiekowym 15-19.

Analiza wielkości wydatków reklamowych przy okazji Super Bowl. W 2011 roku, 30 sekundowy spot reklamowy kosztował 3 mln USD.

A co Wy interesującego przeczytaliście?