Świeża porcja linków na sobotę:

Jon Stewart fenomenalnie wyśmiewa ignorowanie przez amerykańskie media republikańskiego kandydata na kandydata na prezydenta USA – Rona Paula. Dla wielu z Was ta informacja okaże się potężnym zaskoczeniem: Paula solidarnie ignorują liberalne i konserwatywne media, w tym Fox News. Dlaczego konserwatywne media nie lubią Paula? Powodów jest wiele, jeden z nich – życzenie kompleksu militarno-przemysłowego, zobaczycie na filmie, około 155 sekundy:

Bardzo zaskoczyła mnie zmienność notowań amerykańskich spółek po publikacji wyników finansowych. Z zestawienie Bespoke wynika, że zmiany o kilkadziesiąt procent nie są rzadkością. W trwającym sezonie 31 korporacji spadło o więcej niż 30% po publikacji wyników a 22 firm wzrosło o więcej niż 20%. Aż 83 spółki spadły o więcej niż 20% co oddaje sentyment rynku w czasie trwającego sezonu wyników. Nie widzę równie gwałtownych reakcji na wyniki finansowe na WGPW. Jak można to wytłumaczyć?

Z dziejów marketingu: Firma odzieżowa Abercrombie & Fitch wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że zaproponowała gwiazdce amerykańskiego reality show The Jersey Shore (na MTV), niejakiemu Michaelowi ‚The Situation’ Sorrentino, istotną kwotę pieniędzy za nienoszenie produktów Abercrombie & Fitch. Cytuję: Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że utożsamianie Pana Sorrentino z naszą marką może przynieść istotną szkodę naszemu wizerunkowi. Rozumiemy, że celem programu jest zapewnienie rozrywki ale wierzymy, że wspomniana relacja kłoci się z aspiracyjnym charakterem naszej marki i może być irytująca dla wielu naszych fanów.

Z jednej strony wydaje mi się, że biznes nigdy nie powinien, bez żadnego powodu, zrażać do siebie jakichkolwiek potencjalnych klientów. Z drugiej strony, Abercrombie & Fitch uzyskał powyższym posunięciem wartą wiele milionów dolarów ekspozycję medialną. Zastanawiam się też czy nie zachęcił inne pseudo-gwiazdki do utożsamiania się z aspirującymi markami w celu wymuszenia od nich okupu za odstąpienie od takiego zachowania. Co o tym myślicie?

Artykuł o tzw. nieplanowanych konsekwencjach czyli o skutkach decyzji, nie antycypowanych przez decydentów. W tym przypadku chodzi o kontrolę cen leków przeciwnowotworowych wprowadzoną w 2003 roku przez administrację Busha, która jest jednym z powodów niedoborów ważnych lecz oferujących niską marzę lekarstw.

Interesujący tekst o tym co można zrobić by szybciej pisać. Podoba mi się ta opinia: Poważne pisanie jest jednocześnie zadaniem wymagającym zdolności myślenia, zdolności językowych i zdolności pamięciowych. Także ten fragment jest interesujący: W czasie poważnego pisania, umysł pisarza żongluje trzema rzeczami: właściwym tekstem, tym co chce wkrótce napisać oraz, co najważniejsze, pomysłami na to jak przyszli czytelnicy zinterpretują to co jest pisane. Doświadczony pisarz potrafi więc być jednocześnie pisarze, edytorem i czytelnikiem swojego tekstu.

Wyrok czterech lat więzienia otrzymali dwaj mężczyźni za zachęcanie na Facebooku do zorganizowania protestów w Anglii. Cytuję: Perry Sutcliffe-Keenan używając swojego konta na Facebooku 9. sierpnia stworzył stronę internetową pod nazwą „The Warrington Riots” (Rozruchy w Warrington). Strona ta wywołała panikę w całym miasteczku. Gdy Sutcliffe-Keenan obudził się następnego dnia i wytrzeźwiał, usunął stronę i zamieścił przeprosiny. Wyjaśnił, że był to tylko głupi żart. Jednak w tak krótkim czasie jego strona została udostępniona przez 400 z jego znajomych na Facebooku, ale nie doprowadziła do wybuchu zamieszek w Warrington.

Mój komentarz będzie rysunkowy:

Za Big Picture

Za Big Picture