Niedzielna porcja linków:

Na stronach Bossy pisałem o tym co mają wspólnego powolne konie i akcje śmieciowe. Okazuje się, że łączy je nadzwyczajne zainteresowanie graczy/inwestorów.

Które państwa ma najszybszy Internet na świecie? Ranking otwiera Korea Południowa, przed… Rumunią, Bułgarią, Litwą i Łotwą.

Raj Rajaratnam został skazany na 11 lat więzienia za insider trading. To najdłuższy wyrok dotyczące insider tradingu w historii USA. O sprawie pisałem na blogu.

Popatrzcie na poniższy wykres. Przedstawia wzrost przeciętnych dochodów Amerykanów w latach 1969-2008 oraz podaje jaka część tego wzrostu przypadła 90% mniej zamożnych Amerykanów i 10/% najbardziej zamożnych Amerykanów. Zastanawiam się ilu komentatorów gotowych byłoby zapytać skąd się wziął ruch Occupy Wall Street po obejrzeniu tego wykresu?

Za Economic Policy Institute

To kolejna entuzjastyczna opinia o technologii rozpoznawania mowy i głosowym interfejsie najnowszego iPhona 4S. Po przeczytaniu tych artykułów nie mogę się doczekać kopii Siri w moim laptopie.

Od czasu do czasu ktoś pyta na blogu o listę lektur dla początkującego inwestora. Adam Grimes stworzył jedną z takich list.

Dla zainteresowanych: artykuł w FT wyjaśniający zachowanie spreadu pomiędzy ceną ropy WTI a ceną ropy Brent.

Fenomenalne zdjęcia z konkursu mikrofotografii Nikona. Zdjęcia 6 i 9 to moi faworyci.

Gdy wydawało się, że poziom etyczny koncernu medialnego Ruperta Murdocha osiągnął dno pojawiła się informacja, że nakład europejskiej edycji Wall Street Journal był zdecydowanie zawyżony. Nawet 40% nakładu rozdawane było studentom przez korporacje sponsorujące seminaria dla ‘przyszłych liderów’. Korporacje kupowały WSJ po mniej niż 5 centów.  Okazuje się także, że managerowie WSJ niespecjalnie przejmowali się rozdzielaniem tekstów reklamowych od tradycyjnego dziennikarstwa.

Jonah Lehrer recenzuje najmową książkę Kahnemana ‘Thinking, Fast and Slow’, która przybliża osiągnięcia ekonomii behawioralnej szerokiej publiczności.

Interesujące spojrzenie na trendy w gospodarce globalnej w sprawozdaniu kwartalnym spółki Alcoa.