Czwartkowa porcja linków:

Zacznę od przypomnienia, że aktywnie bloguję na platformie Bossy. Ostatnie teksty:

Wykres dnia pochodzi z blogu Daily Chart i pokazuje gospodarcze wyniki Brazylii w ostatnich dwóch dekadach. Proszę zwrócić uwagę, że w latach 1990-2010 społeczeństwo brazylijskie stało się nie tylko bardziej zamożne (wzrost PKB per capita) ale także bardziej wyrównane (spadek odsetku ludzi żyjących w ubóstwie i Gini coefficient):

Za Daily Chart

Globalna populacja przekroczyła 7 mld. Na blogu Daily Chart można obejrzeć film opisujący zmiany demograficzne w ostatnich stuleciach i dekadach oraz przedstawiające optymistyczne prognozy zatrzymania ekspansji demograficznej.

Za Daily Chart

Paul Farrel na MarketWatch pisze natomiast o apokaliptycznym końcu demograficznego bąbla.

Felix Salmon argumentuje, że w ostatnich dekadach wzrost globalnej populacji nie przełożył się na wzrost liczby ludzi żyjących w ubóstwie.

Barry Ritholtz przedstawia na swoim blogu interesujące dane o globalnej dystrybucji bogactwa oraz o strukturze bogactwa w poszczególnych państwach.

Za Barry Ritholtz

Paul Kedrosky podaje zestaw odnośników do kilkunastu kolekcji zdjęć z okresu II wojny światowej, w tym do zdjęć z Kampanii Wrześniowej.

Absolutnie nie zdziwił mnie fakt, że widzowie sitcomu 30 Rock chętniej niż inni telewidzowie kupują europejskie samochody. Interesujący tekst o tym, że Big Data wkracza do świata reklamy telewizyjnej co oznaczać może jeszcze lepiej dopasowane strategie reklamowe.

A co Wy przeczytaliście interesującego?