Najnowsza porcja linków.

Odnośniki do ostatnich moich tekstów na platformie Bossa:

Brytyjczycy przyznali się w sondażu opinii publicznej, że znajdują się pod wpływem alkoholu na 3/4 swoich zdjęć zamieszczonych na Facebooku.

Pod koniec XVIII wieku, gdy powstawały USA, wydatki federalne stanowiły około 2% PKB – to poziom porównywalny z Unią Europejską obecnie. The Economist widzi więcej podobieństw.

Interesujące spojrzenie na aferę MF Global. Jonathan Weil uważa, że Corzine zaryzykował czterokrotność kapitału akcyjnego w ryzykowną transakcję na obligacjach państw peryferyjnych EMU ponieważ przestał wierzyć w możliwość naprawy rdzennego biznesu MF Global.

Dokładna, a przede wszystkim, napisana po angielsku analiza potencjalnych nieprawidłowości w rosyjskich wyborach parlamentarnych. Mam pewien problem związany z faktem, że badanie opiera się na poziomie komisji wyborczych – na kształt rozkładu dystrybucji mogą więc wpływać komisje wyborcze w specjalnych miejscach, przede wszystkim w jednostkach wojskowych, więzieniach, etc. Tym niemniej, w sposób pośredni, analiza dowodzi istnienia nieprawidłowości. Zwróćcie uwagę na ząbki przy okrągłych poziomach, w rozkładzie wyników pro-putinowskiej Zjednoczonej Rosji:

Za Samarcandanalytics

Świetny wywiad z Daronem Acemoglu o nierównościach ekonomicznych.

W tym samym temacie: w Imperium Rzymskim najbogatszy 1,5% społeczeństwa kontrolował od 15%-25% dochodów, w USA najbogatszy 1% kontrolował w 2007 roku 23% dochodów.

Interesujący tekst o wielkim, norweskim niedoborze masła. Norwegia potrzebuje Milo Minderbindera

Także w Slate, inspirujący tekst o potwornych nieefektywnościach, które powstają gdy silne związki zawodowe pracodawców, w tym przypadku korporacje taksówkarskie, połączą siły z usłużnymi władzami lokalnymi.