Najnowsza porcja linków.

Odnośniku do ostatnich moich tekstów na platformie Bossa:

Siedem rzeczy, które produktywni ludzie mają w zwyczaju robić. Pewną zaletą tej listy jest fakt, że część rad (choćby 3,4,5) można natychmiast i relatywnie łatwo wprowadzić w życie.

Interesujący fakt o argentyńsko-brytyjskim sporze o Falklandy (już wiadomo po czyjej jestem stronie): Chiny wyraźnie popierają w nim Argentynę.

Z konta biznesmana ktoś wypłacił pół miliona złotych posługując się sfałszowanych zleceniem przelewu. Bank PKO nie chcę oddać pieniędzy ponieważ uważa, że nie ponosi winy za to co się stało. Sprawę opisuje Gazeta.pl

Zdjęcia roku 2011 na Big Picture: część I, część II

The Economist o tym jak Belgia stała się globalną potęgą browarniczą. Istotną rolę odegrały cła i podatki.

Intrygująca historia inwestycyjnych newsletterów Rona Paula z przełomu lat 80’i 90’ XX wieku. Libertarianin flirtujący z rasistowskimi hasłami? Cóż za niespodzianka.

Wygląda na to, że Narodowe Stowarzyszenie Agentów Nieruchomości w USA (NAR) przeszacowało liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym w USA w latach 2007-2010 o około 3 mln sztuk, czyli około 15%.

W Singapurze niezależne kawiarnie wprowadziły karty anty-lojalnościowe (Be Disloyal disloyalty card). Kartę otrzymuje się w jednej z ośmiu uczestniczących w programie kawiarni. Jeśli kupi się kawę w pozostałych siedmiu to otrzyma się darmową kawę w kawiarni, która wydała kartę.

Wygląda na to, że jedyną linią obrony Jamesa Murdocha (syna Ruperta Murdocha) zarządzającego operacjami News Corp. w Europie i Azji w kwestii nieposiadania informacji o nielegalnej inwigilacji stosowanej przez osoby związane z News Corp. jest zarzekanie się, że nie przeczytał e-maila, na który odpisał, a w którym szczegółowo poruszono ten problem.

Wykres dnia, zmiany wydatków konsumpcyjnych w USA, w latach 2007-2010:

Za Daily Chart

A co Wy przeczytaliście interesującego?