Nowa porcja linków:

W ostatnich dniach Google poinformowało o zaangażowaniu w projekt samochodu z auto-kierowcą, w projekt budowy gigantycznej farmy wiatrowej na wschodnim wybrzeżu USA oraz… projekt budowy tanich mieszkań pod wynajem (ze względu na bardzo korzystne ulgi podatkowe). Myślę, że wkrótce łatwiej będzie powiedzieć czym Google się nie zajmuje niż czym się zajmuje. To rodzi istotne pytanie: czy dywersyfikacja wyjdzie Google na dobre?

Timothy Noah o wielkiej dywergencji czyli nierównościach gospodarczych w USA. Cykl artykułów, w których autor poszukuje przyczyn powiększania się nierówności dochodowych i majątkowych w USA.

Interesujący tekst o ekonomii giełdowego spamu. Na czym polega to zjawiska wie każdy kto zostawił kiedyś swój adres mailowy na podejrzanej stronie z poradami inwestycyjnymi. Spam giełdowy dotyczy z reguły mało płynnych, śmieciowych spółek. Nadawcy obiecują kilkuset-procentowe zyski i naganiają na zakup konkretnej firmy. W tym miejscu muszę zapytać: czy zauważyliście to zjawisko w Polsce?

Dystrybucja dochodów w państwach OECD – interesujące wykresy, na których znajduje się także Polska, pokazujące nierówności dochodowe w państwach OECD.

Dwa artykuły, które przydadzą się wszystkim:

Z serii, bajty, niepotrzebnej wiedzy:

Mapy stereotypów, czyli świat oczami poszczególnych narodów. Tutaj, Europa według Polaków:

Za Mapping Stereotypes

Za Mapping Stereotypes

A co Wy przeczytaliście interesującego?