O blogu Trystero.pl

Trystero.pl jest niezależnym blogiem finansowym. Publikowane na nim teksty dotyczą rynku kapitałowego, ekonomii, gospodarki i życia społecznego – w takiej mniej więcej kolejności.

Istnieje kilka zagadnień szczególnie eksponowanych na blogu. Bardzo wiele miejsca poświęcono kryzysowi finansowemu, zarówno w wymiarze globalnym jak i lokalnym, na przykład islandzkim lub wschodnioeuropejskim. Rynkiem kapitałowym, któremu na Trystero.pl poświęca się najwięcej uwagi jest rynek akcyjny w Polsce. W zainteresowaniu autora blogu znajduje się także rynek amerykański. Wiele tekstów dotyczy rynku ropy naftowej oraz innych towarów.

Wśród innych popularnych na blogu zagadnień znaleźć można: rynek nieruchomości w Polsce, manipulacje i oszustwa na WGPW, globalną recesję i załamanie handlu międzynarodowego, rynek credit default swaps, strategie inwestycyjne, rynki alternatywne, bieżące problemy ekonomiczne, kryzys finansowy na wesoło, najnowsze badania naukowe z dziedziny ekonomii i finansów, ekonomia i finanse behawioralne.

Blog nie prezentuje żadnej opcji politycznej. Blog nie prezentuje też poglądów żadnej szkoły ekonomicznej. Prowadzi intelektualny spór zarówno z nurtami wolnorynkowymi jak i poglądami etatystycznymi. Blog koncentruje się na konkretnych problemach, a nie na ideologii.

Blog został stworzony jako projekt niekomercyjny. Popularność, jaką zyskał sprawia jednak, że niewykorzystanie potencjału reklamowego bloga byłoby marnotrawstwem. Dlatego na blogu znajdują się reklamy. Na blogu nie ma tekstów sponsorowanych ani innego typu ukrytej reklamy. Jeśli tekst odnosi się do konkretnej sytuacji na rynku akcyjnym, autor zawsze podaje czy jest posiadaczem akcji spółki będącej tematem tekstu.

Blog jest otwarty na współpracę z wszystkimi poważnymi mediami oraz innymi blogami.

Teksty na blogu Trystero.pl chronione są prawem autorskim i kopiowanie znacznych fragmentów artykułów może odbywać się tylko za zgodą autora.

O autorze

Autor bloga jest inwestorem giełdowym i doktorantem na czołowym polskim uniwersytecie..

Autor pisze pod pseudonimem ponieważ się do tego przyzwyczaił. To w tej chwili jedyny powód nie używania imienia i nazwiska.

Kontakt z autorem bloga

Proszę pisać na: trystero.pl(na)gmail.com

O administratorze

Nikt nigdy nie widział administratora. Legenda głosi, że mieszka w starej serwerowni, a jego jedynym kontaktem ze światem jest dostawca pizzy. Mimo to, admin nie jest specjalistą i usilnie prosi o poprawne zachowywanie się na blogu i niewygórowane życzenia dotyczące jego funkcjonalności ;]

O reklamie na blogu

Informacje o reklamie na blogu można znaleźć tutaj.

O komentarzach na blogu

Merytoryczne, wnikliwe i rzetelne komentarze są ogromną wartością jaką czytelnicy wnoszą do bloga Trystero.pl

Komentarze generalnie nie są moderowane. Zainstalowano jednak gadget antyspamowy, który może sprawić, że niektóre komentarze (na przykład zawierające sporo linków) zostaną zatrzymane i pojawią się po ich odblokowaniu. Może to potrwać kilka godzin, zwłaszcza jeśli komentarz wysłano o 3 w nocy.

Autor bloga zastrzega sobie prawo do wycinania wszelkich wulgarnych, agresywnych i ‚spamowatych’ komentarzy.