Strategia błękitnego oceanu

Tydzień temu znalazłem pierwszorzędny przykład korporacyjnej nowomowy, nafaszerowanej dynamicznym rozwojem rynku, nowymi projektami, tymczasowym obciążeniem wyników finansowych, optymalizacją kluczowych procesów biznesowych, koncentrowaniem działalności, najwyższym potencjałem wzrostu i maksymalizacją rentowności.

Moje najwyższe uznanie budzi fakt, że ktoś zdołał upchnąć te wszystkie wyrażenia w trzech krótkich akapitach a jako wisienkę na torcie zaserwować strategię błękitnego oceanu i to w kontekście silnika behawioralnego. Spółka z NewConnect, Cloud Technologies, odwołała prognozy przychodów na rok 2013:

Uwzględniając dynamiczny rozwój rynku oraz zmiany zachodzące w otoczeniu gospodarczym Spółka zaktualizowała plany strategiczne. Zarząd postanowił realizować strategię błękitnego oceanu w odniesieniu do technologii wykorzystujących silnik behawioralny.

Podjęte zostały działania mające na celu rozpoczęcie nowych projektów, w tym pozyskanie przez Spółkę niezbędnych źródeł finansowania. Zarząd spodziewa się tymczasowego obciążenia wyników finansowych spowodowanego wzmożoną działalnością inwestycyjną.

Mając na uwadze powyższe, Spółka odwołuje prognozę przychodów ze sprzedaży w wysokości 5,4 mln zł za 2013 rok. Przedmiotowa prognoza stała się w ocenie Zarządu nieaktualna ze względu na optymalizację kluczowych procesów biznesowych. Przeprowadzone zamiany polegają na skoncentrowaniu działalności na rynkach o najwyższym potencjale wzrostu. Uzasadnieniem podjętych działań jest dążenie do maksymalizacji rentowności przedsiębiorstwa w długim okresie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gospodarka/Finanse i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Strategia błękitnego oceanu

 1. dapi pisze:

  Życie tworzy figury nie do ogarnięcia włączając w to bezczelność ludzi

 2. GZ pisze:

  no, no. Naprawde zaczyna się powtórka. Aż za Tymochowiczem zatęskniłem

 3. GZ pisze:

  Z ciekawości zajrzałem na ich strony.
  Odnoszę wrazenie, ze ich plan to stworzyc to co zrobilo juz google i inni.

 4. Jojtek pisze:

  Och piękne wytłumaczenie. Kto zakupił ich akcję? na pewno OFE.

 5. xxx pisze:

  Przypomina się to:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Sokala
  http://en.wikipedia.org/wiki/Sokal_affair
  … z resztą skłonność do nie niosącego żadnych informacji bełkotu zauważam i u mojego „ulubionego” polskiego kulturoznawcy.

 6. fafkulec pisze:

  przypomina sie ta gra :-)
  http://www.bullshitbingo.net/

 7. toszt pisze:

  Dobre! Będziemy inwestować, dlatego nie będziemy sprzedawać!! Ta-damm!!

  Ja rozumiem, jakby zysk im spadł z powodu inwestycji… Ech.. NewConnect…

 8. korporacyjny zuczek pisze:

  To jeszcze kogos taki jezyk dziwi??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *